Bare-Metal چیست؟

سیستم های Bare-Metal  چگونه کار می کنند؟

سخن گفتن با کامپیوتر بدون استفاده از سیستم عامل با استفاده از Bare-Metal  قابل انجام است ، پیش از توسعه کامپیوتر های قابل برنامه ریزی ( که نیازی به تغییرات فیزیکی برای اجرا برنامه های مختلف در آن ها نیست)  برنامه ها با همان زبان ماشین به کامپیوتر داده می شد که به آن Bare-Machine  گفته می شد و برنامه نویسی بدون هیچگونه ساپورت سیستم عامل بود. پس از توسعه یافتن سیستم عامل ها برنامه های روزانه توسط یک سیستم Runtime  در سیستم عامل اجرا می شد که با توجه به شکل این لایه ارتباطی که بین نرم افزار و سخت افزار است را حذف کرده و مستقیم با سخت افزار امکان ارتباط فراهم شده است. این عملیات حذف لایه Host OS  را Bare-Metal میگوییم. در واقع به عملیات حذف رابط برای صحبت با سخت افزار و کم کردن پروسه ، Bare-Metal  گفته می شود.

 

معماری Bare-Metal

توسعه Bare-Metal

اگرچه رویکرد Bare Machine شکست خورده است، اما راه را برای ایده های جدید که کمک به تکامل سیستم عامل های نسل آینده هموار کرده است.

  • ورودی و خروجی (I/O) برای ارسال کد و اطلاعات به سادگی عمل می کنند و نتیجه اطلاعات به سادگی قابل فهم می باشد.
  • سیستم ذخیره سازی ثانویه برای ذخیره نرم افزار ها در non-volatile memory ( NVM )
  • فراهم کردن شرایط راحت برای زبان های سطح بالا و ترجمه زبان های سطح بالا به زبان قابل فهم ماشین
  • اتصال دهنده ها برای اتصال به کتابخانه ماژول ها که توسط کاربران نوشته شده است و یا در سیستم موجود می باشد.
  • بارکننده ها برای بارگزاری اجراییات به حافظه اصلی از سیستم ذخیره سازی ثانویه
معماری Bare-Metal

سرور ابری Bare-Metal

توسط سرور ابری Bare-Metal شرکت سرور مجازی فارسی، شما می توانید توان کامل یک سرور اختصاصی که در فرم ماشین مجازی است را در اختیار بگیرید. این موضوع این امکان را برای شما فراهم می کند سرعت بسیار بالاتری داشته باشید و انعطاف پذیری بالایی برای ارتقا یا کاهش سیستم شما می دهد تا هر لحظه بتوانید سیستم خودتان را تغییر دهید.

سرور اختصاصی + حالت ارتجاعی = نهایت ایزوله شدن به همراه پیمایش قدرت ابر

bare-metal-elasticity

یکی از بزرگترین معضلات اصلی سرور اختصاصی این است که شما به سادگی نمی توانید اقدام به ارتقا منابع سخت افزاری آن به طور خاص فضای ذخیره سازی نمایید. توسط سیستم ابری Bare-Metal ما شما می توانید همواره خصوصیت isolation یک سرور اختصاصی را داشته باشید و همیشه بدون صرف نمودن وقت اضافی  و دغدغه اقدام به تغییر در سخت افزار فیزیکی نمایید و منابع خودتان را در لحظه بدون تداخل با سیستم های دیگر ارتقا دهید.